Özel Ambulans | Sıkça Sorulan Sorular

Özel ambulans hizmetleri ile ilgili merak ettikleriniz ve cevapları bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Özel Ambulansla Hakkında Sıkça Sorulan Soruları

Bilgi
Paylaştıkça çoğalır

Uzman ekibimiz sizden sıkça gelen soruları bir araya getirdi.


  • Özel ambulans hizmeti kapsamı nedir?
  • Özel ambulans kiralama fiyatları ne kadardır?
  • Yaşlılar için nasıl özel ambulans seçilir?
  • Korona hastaları için özel ambulans seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
  • Özel ambulanslarda doktor bulunur mu?
  • Hangi ambulans seçilmelidir?
Özel ambulans hizmeti kapsamı nedir?

Özel ambulans hizmeti kapsamında hastanız evinizdeki yatağından veya hastane odasından alınarak gideceği adresteki yatağına kadar uzman ekiplerimiz eşliğinde nakledilir. Nakil süresi boyunca herhangi bir acil müdahale gerekirse ambulanslarımızda bulunan sağlıkçılarımız tarafından hastanıza müdahalesi yapılmaktadır.

Özel ambulans kiralama fiyatları ne kadardır?

Özel ambulans ücretleri hastanızın durumuna ve gideceği mesafeye göre değişmektedir. Bazı hastalar için tam donanımlı acil yardım ambulansı ve 3 personel gerekli iken, sadece hasta nakilleri için Hasta nakil ambulansı ve 2 personel yeterli olmaktadır. Bu ihtiyaç belirlendikten sonra 2021 yılı için belirlenen ambulans ücret tarifesi uygulanmaktadır.

Yaşlılar için nasıl özel ambulans seçilir?

Büyüklerimiz için özel ambulans seçerken daha dikkatli davranılmalıdır. Yaşlılarımız özellikle nakil sırasında zarar görebilmekte ve sedye üstünde problem yaşayabilmektedir. Bu sebeple yaşlılarımız özel ambulans ile taşınırken personelin daha dikkatli olması, yatağından alırken veya yatağına bırakırken yaşları göz önünde tutularak daha hassas davranılmalıdır. Uzman ekiplerimiz hastalarımızın özel durumlarını her zaman ön planda tutarak nakli gerçekleştirirler.

Korona hastaları için özel ambulans seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Maalesef pandemi döneminde en çok cevabı aranan sorulardandır. Korona virüs çok hızlı ve hava yoluyla bulaşabildiği için hasta nakli yapılırken uzman ekipler tercih edilmelidir. Bu ekipler özel donanımlı giysilerini giymelidir ve mümkün olduğunca sosyal mesafe gözetilerek hasta ambulansa alınmalı ve bırakılmalıdır. Nakil sırasında hastamızla konuşma sınırlı olmalı veya hiç olmamalıdır. Hastamız en kısa sürede gideceği adrese ulaştırılmalı ve durumu anlatılarak dikkatlice teslim edilmelidir.

Özel ambulanslarda doktor bulunur mu?

Ambulans personelleri genelde iki sağlıkçı bir sürücü veya bir sağlıkçı bir sürücüden oluşur. Hem 112 ambulanslarında hem de özel ambulanslarda her zaman doktor bulunmaz. Hastanın durumuna göre eğer gerekli ise veya talep edilmesi halinde ambulans ekiplerine doktor da dâhil edilmektedir. Ambulansta doktor istenmesi durumunda bu önceden bildirilmeli ve uygun ambulans gönderimi talep edilmelidir.

Hangi ambulans seçilmelidir?

İki çeşit kara ambulansı bulunmaktadır, Acil yardım ambulansı(Kırmızı şeritli) ve Hasta nakil ambulansı (Mavi şeritli). Acil yardım ambulansı adından da anlaşılabileceği üzere daha donanımlı ambulanslardır ve içerisinde tüm acil müdahaleler yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede herhangi bir ihtiyaç doğması halinde tüm müdahaleler yolda yapılabilmektedir. Hasta Nakil ambulansları ile genel olarak daha stabil hastalar taşınmaktadır ve hastalara sınırlı müdahaleler yapılabilmektedir.  Acil yardım ambulansları çoğunlukla stabil olmayan hastalarda veya yoğun tıbbi müdahale gerektirecek durumlarda kullanılırken, hasta nakil ambulansları genel olarak şehirler arası hasta nakillerinde veya organizasyonlarda talep görmektedir.


Bizimle İletişime Geçin

Sorularınız için 7/24 bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Adres

Esentepe Mahallesi, Milangaz Cd. Mavi Detay Ünlüer Sitesi
No:46 A Blok Daire 4 Kartal – İSTANBUL


Destek Hattı

+90 532 595 39 92


Bize Yazın

info@asrinambulans.com.trDaha İyi Bir, Hayat İçin

Daha İyi Bir Hayat İçin


Dijitalist Marketing 2021. Tüm hakları saklıdır.Bütün hakları saklıdır. 2021 Dijitalist Marketing2021 Dijitalist Marketing

Şimdi Ara