Özel Ambulans Hizmetleri

Özel Ambulans Hizmetleri

Temmuz 16, 2021 by Asrın Ambulans0
amb_Calisma-Yuzeyi-1.png

Ambulans, hastaneler arasında veya hastaneye ulaştırmak amacı ile hasta ya da yaralı taşımayı ağlayan bir tür özel donanımlı ve motorlu olan panelvan tipi araca verilen isimdir. Ambulans kelimesi Türkçeye İngilizce olan Ambulance kelimesinden geçmiştir. Kelime yürümek veya hareket etmek manasına gelmektedir. Bununla beraber eski tarihlerde yer alan tıbbi müdahaleler için mevcut hastaların taşınarak veya tekerli sandalye benzeri bir biçimde itilerek götürülmesinden gelmektedir. Sözcüğün orijinali ise bir ordunun peşinde hareket edebilen hareketli hastane manasında kullanılmıştır. Özel ambulans hizmetleri günümüzde büyük bir öneme sahip olan hizmet türlerinden bir tanesini oluşturmaktadır.

 Özel Ambulans Sağlık Hizmetleri Nelerdir?

Özel Ambulans sağlık hizmeti; Özel ambulans araçları içerisinde hastanın hastaneye nakledilmesi hizmeti sunulurken aynı zamanda hastanın durumuna bağlı şekilde damar yolunun açılmasını ifade etmektedir. Ambulans içinde oksijen, gerekli durumlarda açık yaraya pansumanın yapılması, serum takılması ve sağlık personellerinin hasta için gerekli gördüğü, özel ambulans hizmetleri verilirken kullanılabilecek olan ilaçları hastaya uygulayabilmesi durumlarını kapsamaktadır. Şehirlerarası özel ambulans nakli gerçekleştirilirken sağlık personelleri hastanın almasının gerekli olduğu ve doktorunun yazdığı ilaçları özel ambulans içinde uygulayabilmektedir.

Özel ambulans seçerken, seçtiğiniz firmanın köklü ve tecrübeli olmasına özellikle dikkat edin!

  Özel Ambulans Hizmetlerinde Ambulans İçinde Kimler Görev Yapar?

Özel ambulans hizmeti araçlarında en az üç tane personelden meydana gelen bir ekip görev yapmaktadır. Ekip içinde en az bir tane hekim ya da bir tane paramedik ya da Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan modül eğitimlerini tamamlamış bir tane acil tıp teknisyeni ile başka bir sağlık çalışanı ve bir şoför bulunmaktadır. Ambulansta sürücülük görevini ilk olarak acil tıp teknisyeni ya da mecburi hallerde paramedik yürütebilmektedir. Bu durum söz konusu olduğunda ise şoför bulundurulmamaktadır. Doktor bulundurulmayan acil yardım ambulans araçlarında hasta kabininde nakil sırasında hastaya müdahale etmek amacı ile görev yapan personelden en az bir tanesi paramedik olmalıdır. Doktor ya da paramedik yer almadığı acil yardım ambulans araçları içesinde çalışacak olan acil tıp teknisyeninin; temel modül, çocuklarda ileri düzey yaşam desteği, travma resüsitasyon ve erişkin ileri düzey yaşam desteği kurslarını başarıyla tamamlamış ve sertifika almış olması gerekmektedir.

Özel ambulans hizmeti araçlarında en az üç tane personelden meydana gelen bir ekip görev yapmaktadır.
Özel ambulans hizmeti araçlarında en az üç tane personelden meydana gelen bir ekip görev yapmaktadır.

 Özel Ambulans Hizmetlerinin Özellikleri Nelerdir?

İnsan sağlığının söz konusu olması durumunda gerekli bütün donanımsal özelliklerinde olan özel ambulans araçları ile hastalar rahatlık ve güven içerisinde nakil işlemleri yapılmaktadır. Özel ambulans araçlarının sundukları hizmetler 112 acil ambulans araçlarının hizmeti ile aynı olmaktadır. Özel ambulans araçları Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ambulans hizmetleri yönetmeliğinin gerektirmiş olduğu koşulları taşımaktadır. Özel ambulans araçları hasta ya da yaralı olan bireylere ilk müdahaleyi vaktinde yapmaktadırlar. Akabinde en hızlı biçimde hastaneye ya da bir sağlık kuruluşuna güvenli olarak nakil işlemini gerçekleştirmektedirler. Özel ambulans araçlarının normal ambulans araçlarından ayırt edici özelliklerinden bir tanesi, ise taşıtların yeni model olması ve aynı zamanda donanımlarının çok daha yüksek olmasıdır. İç donanımları ve ekipmanları açısından nitelikli ve geniş bir hizmet sunumunu gerçekleştirmektedirler. Özel ambulans araçları özel nakil hizmeti ile birlikte hastalara gerekli olan konforu sunmaktadır. Sağlık kuruluşunun yerine hastanın gitmeyi isteyebileceği lokasyona götürebilmektedir. Bunun gibi hizmetler sebebiyle özel ambulans araçları bir hayli sık tercih edilmektedir.

Özel ambulans araçları hasta ya da yaralı olan bireylere ilk müdahaleyi vaktinde yapmaktadırlar. Akabinde en hızlı biçimde hastaneye ya da bir sağlık kuruluşuna güvenli olarak nakil işlemini gerçekleştirmektedirler.
Özel ambulans araçları hasta ya da yaralı olan bireylere ilk müdahaleyi vaktinde yapmaktadırlar. Akabinde en hızlı biçimde hastaneye ya da bir sağlık kuruluşuna güvenli olarak nakil işlemini gerçekleştirmektedirler.

 Özel Ambulans Hizmetinin Hastalara Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Acil durumu bulunmayan poliklinik ya da evden eve nakil hizmetini alacak olan hastalar, özel ambulans hizmeti ekibi tarafından merdivenlerden indirilip ambulansa taşınmaktadır ve bu sayede hastanın gideceği alana ya da yere nakil işlemi gerçekleştirilmektedir. Özel ambulans hizmetleri kapsamında; evden eve doğru, evden hastaneye doğru, hastaneden eve doğru olacak şekilde hasta nakil hizmetleri de sunulmaktadır. Hastalar, yataklarından alınarak hastanede veya herhangi bir sağlık kuruluşunda bulunan sedye yatağına kadar tecrübeli personeller aracılığı ile donanımlı özel ambulans ile hastaların nakli sağlanmaktadır. Merdiven inip çıkamayan hastalar için de uygun olan sedyeler ile hasta yakınlarından hiçbir biçimde yardım almadan ambulansa kadar nakliye hizmeti yer almaktadır. Acil sağlıh hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

 Özel Ambulans Hizmetlerinin Amacı Nedir?

Özel ambulans hastaların daha sağlıklı ve konforlu bir biçimde taşınmasını, bunun için gerekli olan bütün tedbirlerinin alınabilmesini hastalar için sağlamaktadır. Özel ambulans hizmetini almak isteyen bireylerin en önem vermiş olduğu konu hasta nakil işlemlerinin problemsiz ve rahat bir biçimde gerçekleştirilmesidir. Özel ambulans hizmetleri içerisinde yer alan sağlık personelleri bu amacı en iyi bir şekilde gerçekleştirmek için dikkatli ve özenli çalışmaktadırlar.

Asrın Ambulans olarak gelişmiş modern ambulans filomuzla sizlere üstün bir sağlık hizmeti sunuyoruz.
Asrın Ambulans olarak gelişmiş modern ambulans filomuzla sizlere üstün bir sağlık hizmeti sunuyoruz.

Özel Ambulans Hizmetlerinin Önemi Nedir?

Dünyada yaşanan sağlık gelişmeleri kapsamında özel bir yeri bulunan ambulans araçları hızlı nüfus artışıyla beraber önemini gün geçtikçe artırmaktadır. Hastalar için acil olan tıbbi yardım hayati bir öneme sahip olmaktadır. Hastaneye getiriliş ile beraber hastaneden dönüş durumunda da hastaların rahatı ve sağlığı oldukça güvenli olmalıdır. Özel ambulans araçları ise söz konusu hizmetler için dizayn edilmiştir. Özel ambulans hizmeti insan sağlığını esas alan, her kesimdeki hastanın gereksinimi olan bir sağlık hizmetidir. Bununla birlikte özel ambulans hizmetinin genel olarak herhangi bir alternatifi bulunamamaktadır. Bunun sebebi özel ambulans araçlarının donanımlı olması, deneyimli ve bilgili personeller tarafından kişilerin nakil işlemlerinin yapılabilmesini gerektirmesidir.

Özel ambulans hizmetleri kapsamında ambulansın içerisinde yer alan çok sayıda ekipman bulunmaktadır.
Özel ambulans hizmetleri kapsamında ambulansın içerisinde yer alan çok sayıda ekipman bulunmaktadır.

Acil Yardım Ambulansı Donanımları Nelerdir?

Özel ambulans hizmetleri kapsamında ambulansın içerisinde yer alan çok sayıda ekipman bulunmaktadır. Bu ekipmanlardan birkaç tanesi ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ana Sedye
 • Ked Kurtarma Yeleği
 • Baş Sabitleyici
 • Travma Tahtası ya da Spine Board
 • Traksiyon Atel Seti
 • Boyunluk Seti
 • Ventilatör (Solunum Cihazı)
 • Alüminyum Vakum ve Şişme Ateller
 • Defibrilatör (Şok Cihazı)
 • Enjektör Pompası
 • Sabit Tansiyon Aleti
 • Serum Askısı
 • İdrar Sondası ve Torbası
 • Yanık Seti

şeklinde ifade edilmektedir.

 Ambulanslarda Hangi Sağlık Personelleri Görev Yapabilmektedir?

Ambulansların içerisinde görev yapabilecek çok sayıda sağlık personeli bulunmaktadır. Ambulansların içerisinde görev yapabilecek olan sağlık personelleri; doktor, ambulans ve acil bakım teknikerleri ya da paramedik, hemşireler, anestezi teknikerleri, ebeler, acil tıp teknisyenleri, toplum sağlığı memurları ve anestezi teknisyenleridir.

 Hastaya İlk Müdahalede Bulunan Ambulans Görevlisi Kimdir?

Ambulanslar içerisinde yer alan paramedik ya da bir diğer ifade ile acil ambulans bakım teknikeri ile acil tıp teknisyeni, kritik durum içerisinde bulunan hastaların ilk müdahalelerini yapmalarının ardından güvenli bir biçimde hastaneye ulaşmasını sağlamaktadırlar. Hastaneye ulaştırma esnasında da hastanın durumunu kontrol altında tutmaya çalışmaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle paramediklerin özel ambulans hizmetleri içerisinde ayrı bir yeri ve önemi bulunmaktadır. Özel ambulans ihtiyaçlarınız için her zaman uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.


  Yorum Yap

  Mail adresiniz paylaşılmaz. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir.
  Daha İyi Bir, Hayat İçin

  Daha İyi Bir Hayat İçin


  Dijitalist Marketing 2021. Tüm hakları saklıdır.  Bütün hakları saklıdır. 2021 Dijitalist Marketing  2021 Dijitalist Marketing

  Şimdi Ara